Czym objawia się niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy jest chorobą związaną z nieprawidłowym funkcjonowaniem hormonów tarczycy. Nabawić się jej w dzisiejszych czasach nad wyraz łatwo, jednak wykryć ją i zaleczyć już zdecydowanie trudniej.

Niedoczynność tarczycy to wypadanie włosów, ich łamliwość, przerzedzenie i praktyczna niemożność utrzymania w dobrym wizualnym stanie. To ponadto znaczące pogorszenie się wyglądu skóry (jest ona przesuszona, trudno ją nawilżyć), zrogowacenie naskórka, oraz mnóstwo objawów fizycznych oraz psychologicznych. Niedoczynność objawia się poczuciem zmęczenia, senności i osłabienia. Chory nie potrafi zdobyć się na większy wysiłek fizyczny, czuje się niekomfortowo. Zdarza się, że odczuwa zimno i zmarznięcie.

Niedoczynność tarczycy jak i wypadanie włosów oraz inne uciążliwe objawy można skutecznie leczyć. Wystarczy poszukać na rynku farmaceutycznym oraz przede wszystkim udać się do lekarza. Odpowiednia terapia – i co ważniejsze regularna, pozwala na ograniczenie dolegliwości do absolutnego minimum, którego już tak nie będziemy odczuwać na co dzień. Warto więc postawić na codzienne dbanie o siebie i o swoje zdrowie. Wszystko zależy wyłącznie od nas i naszego nastawienia oraz zaangażowania.

Reklamy

~ - autor: handsomemen w dniu Sierpień 28, 2010.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: